Omega - 140.13.39.21.03.001 Constellation Observatory Stainless Steel / Blue
As an eBay Partner,
we may be compensated
if you make a purchase.
we may be compensated
if you make a purchase.
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Constellation Observatory |
| Reference: | 140.13.39.21.03.001 |
| Name: | Constellation Observatory Stainless Steel / Blue |
| Movement: |
Omega caliber 8914
Hours, Minutes | Chronometer, Co-Axial Escapement
|
| Produced: | 2026 |
| Limited: | No |
Case
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Glass: | Sapphire |
| Back: | Open |
| Shape: | Round |
| Diameter: | 39.40 mm |
| Height: | 12.23 mm |
| Lug Width: | 19.00 mm |
| W/R: | 30.00 m |
Dial
| Color: | Blue |
|---|---|
| Finish: | Sunburst |
| Indexes: | Stick / Dot |
| Hands: | Alpha |

